Bronisław Wildstein: niejednoznaczne relacje

(25 pkt.)

W programie „O co chodzi” z 9 października 2019 redaktor Bronisław Wildstein wyrażał rozmaite wątpliwości związane z tematem gazów cieplarnianych i wpływu człowieka na klimat. Przykładowo, jego zdaniem, zjawiska zachodzące na Ziemi w przeszłości nie potwierdzają związku średniej temperatury powierzchni planety z koncentracją dwutlenku węgla w atmosferze. W rzeczywistości jest wręcz przeciwnie: znane nam zdarzenia z historii klimatu pokazują, że wzrost stężenia CO2 prowadzi do ocieplania się klimatu. Przeczytasz o tym w wielu artykułach na naszej stronie, na przykład Klimat: przeszłość, teraźniejszość, przyszłość, Mit: To ocieplenie powoduje wzrost koncentracji CO2 a nie na odwrót, Mit: Kiedyś w atmosferze było więcej CO2, więc teraz nie ma się czym martwić, Zmiany klimatu kiedyś i dziś - w 80 lat do klimatu z czasów dinozaurów?, Klimat dawnych epok: wielkie wymierania

Uzasadnienia

odwrtka - 15-02-2020 21:17
Ten Pan z kamienną twarzą, dużą dezynwolturą i bez najmniejszego zażenowania wypowiada wiele bzdur. Cieszę się, ze choć raz mam okazję dać mu o tym znać, a przy okazji wykazać, że inteligencja i erudycja nie wyklucza wygadywania głupstw.
Marta - 15-02-2020 19:29
Pan WIldstein jest autorytetem dla dużej części naszego społeczeństwa. Nie można pozwolić na to, aby bzdura propagowana przez jakikolwiek autorytet weszła do obiegu, tylko dlatego, że wypowiada ją autorytet.
Niutka - 15-02-2020 19:23
Nie ulega wątpliwości, jak znaczący jest wpływ emisji dwutlenku węgla na ocieplenie klimatu. Inne poglądy to bzdury.
Frag - 10-02-2020 07:02
Jest absolutnie oderwana od rzeczywistości.
Miłośnik Prawicowych Mądrości - 09-02-2020 13:38
Pana Redaktora Szanownego cenię od lat przede wszystkim za to, że z inteligencją i wyczuciem wypowiada się na absolutnie wszystkie tematy debaty publicznej. Osobiście liczę, że jury doceni człowieka, który ustaleniom naukowym się nie kłania, acz dobrze płatne posady z klucza politycznego bez mrugnięcia okiem przyjmuje.

© Copyright 2018
Klimatyczna bzdura roku