Klimatyczna bzdura roku 2014

Pomimo pełnej zgodności liczących się w świecie instytucji i zespołów naukowych zajmujących się badaniami klimatu oraz przytłaczających dowodów naukowych potwierdzających, że dominującym czynnikiem odpowiedzialnym za globalne ocieplenie jest antropogeniczna emisja gazów cieplarnianych wielu Polaków wciąż żyje w klimatycznym Matrixie, nie tylko odrzucając stanowisko nauki, lecz wręcz dumnie obnosząc się ze swoją niewiedzą w mediach.

Co bardziej żenujące wystąpienia odnotowaliśmy na łamach naszego portalu. W zakończonym 2 lutego 2015 głosowaniu Internautów imponującą przewagą głosów zwyciężył Zbigniew Ziobro, którego o ogólnej nieszkodliwości dwutlenku węgla przekonuje fakt, że można znaleźć go w napojach gazowanych. Szczegółowa klasyfikacja poniżej.

Po długiej debacie redakcja Nauki o klimacie wyłoniła zwycięzców konkursu dla głosujących. Pierwszą nagrodę - czytnik Kindle Paperwhite - otrzymuje Marcin Maślanka. Trzy równorzędne wyróżnienia otrzymują Dominik Wosiek, Anna Peichert oraz Grzegorz Malinowski. Specjalne wyróżnienie za poczucie humoru otrzymuje Mariusz Perzanowski. Gratulujemy! ***

 

Zgłoś kandydata

Zbigniew Ziobro: zapuszkowane CO2

(100 pkt.)

Nie wiemy, co przed konferencją pił poseł Ziobro, ale mamy wątpliwości, czy były to jedynie napoje gazowane. Być może konferencja odbywała się w pomieszczeniu z podwyższonym stężeniem dwutlenku węgla, co jak pokazują wyniki badań, prowadzi do spadku zdolności intelektualnych przebywających w takim pomieszczeniu ludzi. Więcej.

Ostatnie uzasadnienia

Justyna Kleist - 04-03-2015
Polityk...i wszystko jasne

Rafał Ziemkiewicz: dwa zdania, trzy błędy

(58 pkt.)

W swojej wypowiedzi na forum Interii Rafał Ziemkiewicz dokonał rzeczy wybitnej, w dwóch zdaniach upychając trzy poważne błędy merytoryczne, przy okazji oskarżając naukowców o przekręty i ideologiczną hucpę. Aż prosi się o zacytowanie Pisma Świętego, które mówi: ”Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?” Więcej.

Ostatnie uzasadnienia

Adam Błażowski - 01-02-2015
Ziemkiewicz jest dość popularny wśród oponentów fizyki i globalnego ocieplenia. Należy mu się wyróżnienie.

Janusz Korwin-Mikke: lód w lecie

(28 pkt.)

Szef Kongresu Nowej Prawicy i świeżo upieczony europarlamentarzysta, po swoim pamiętnym pierwszym wystąpieniu w Parlamencie Europejskim odwiedził także program „Kropka nad i", gdzie wygłosił powyższe, zaskakujące stwierdzenia.  Wartość merytoryczną argumentów, którymi uzasadnia swoje stanowisko, przedyskutowaliśmy tutaj.

Ostatnie uzasadnienia

Andrzej Rośkowicz - 02-02-2015
Punkt dla tego pana ponieważ nie tylko bzdurzy na temat zmian klimatycznych ale ma bardzo duży posłuch u młodzieży która wierzy we wszystko co on powie jak w religię.

FOR: cykle natury

(23 pkt.)

Powyższą naukową dezinformację szerzą w jednym z raportów Forum Obywatelskiego Rozwoju - organizacji Leszka Balcerowicza - Anna Czepiel i Liwiusz Wojciechowski. Ponieważ do nagłaśniania swoich poglądów wykorzystują autorytet FOR, nominujemy cały think tank! Więcej o bzdurze.

Ostatnie uzasadnienia

Tomasz Wolny - 02-02-2015
Jak na forum starające się edukować ekonomicznie społeczeństwo, popełnianie takich bzdur, czy uzasadnianie swoich idei informacjami nieprawdziwymi, niesprawdzonymi może zmniejszyć poważnie zaufanie do nich.

Zbigniew Walczak: klimatyczna niezależność Jarocina

(23 pkt.)

W oświadczeniu na swojej stronie internetowej, wójt gminy Jarocin wyłączył teren swojej gminy spod działania praw fizyki. Uzasadnił to bardzo interesującą argumentacją, z którą można zapoznać się tutaj

Ostatnie uzasadnienia

Mariusz Perzanowski - 02-02-2015
No i prawda przecież?! Na terenie gminy Jarocin, mogę zapewnić każdego Panstwa z osobna, nie wybuchł żaden z wulkanów, nawet Szwedzi nie szli na Polskę przez Jarocin, nie miał kto krzesać iskier kopytami. W gminie Jarocin nie ma także naturalnych procesów, które podwyższają temperaturę, bo i skąd one miałyby się wziąć? Oczywiście nie wysnuwam tych teorii tylko na podstawie tego, że ostatnio zmarzłem mając nawet gruby szal na szyi, o nie, co to to nie. To zdanie podziela także moja ekspercka komisja złożona z zasłużonych osób, które wiedzą co mówią, proszę mi wierzyć. Na przykład, moja żona, Mirosława, odgarnia wjazd do garażu od 30 lat i mówi, że nigdy był zasypany tak jak rok temu, bidula raz się spóźniła na gwiazdy tańczące na lodzie. Nie można powiedzieć, że jest to osoba która nie ma doświadczenia w tej dziedzinie, prawda? Umocniłem się w moim stanowisku także czytając komentarz użytkownika “xxnowator96” na znanym i szanowanym portalu o**t.pl, który to pisał, uwaga, cytuję “co wy wogle wiecie na ten temat wyksztalciuchy. nie wiecie nawet jaka bedzie pogoda za trzy dni, a macie wiedziec jaka jest dzisiaj?. masoneria i illuminaci. lol. tylko janusz korwin mikke.” prawda? prawda li to! co było do udowodnienia. MAKAO, PO MAKALE, LEWACCY WYWROTOWCY!

Krzysztof Rybiński: to się zdezaktualizuje!

(15 pkt.)

Ta wypowiedź pokazuje, że choć profesor Rybiński, ma rozległą wiedzę w obszarze ekonomii, to niestety ma słabe rozeznanie w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych. Jeśli naukowy opis zmiany klimatu i jej przyczyn jest nieprawdziwy, to to samo dotyczy większości naszej wiedzy naukowej. Więcej.

Ostatnie uzasadnienia

Witold Rudnicki - 28-01-2015
W przeciwieństwie do pozostałych bzdur, tę wypowiadał naukowiec. Niestety, jak widać nie zdaje sobie on sprawy, że istnieją nauki nieco solidniej badające rzeczywistość niż ekonomia. Zresztą, na tej ostatniej prof. Rybiński też zdaje się nie zna się zbyt dobrze - patrz trafność jego przepowiedni w sprawie euro.

Mariusz Max Kolonko: jest zimno!

(13 pkt.)

Jak wie każdy czytelnik Nauki o klimacie, to co Mariusz Max Kolonko powiedział w filmowym felietonie dla Superstacji, jest po prostu nieprawdą. Na poparcie swojej tezy przywołał malownicze świadectwa wyjątkowo mroźnej zimy, jaka zaatakowała Stany Zjednoczone (czemu to chybiony przykład, przeczytasz tutaj) oraz tradycyjne już odwołanie do rzekomej odbudowy arktycznej czapy lodowej po 2012 roku (więcej na ten temat).

Ostatnie uzasadnienia

Andrzej Rośkowicz - 31-01-2015
Ludzie mieszkający w Stanach Zjednoczonych często uważają ten kraj za centrum świata i to jest tego przykład. Globalne trendy i średnia temperatura na Ziemi dla Pana Kolonko się nie liczą, jak jemu jest zimniej bo mu się ogrzewanie zepsuje to oziębienie jest GLOBALNE ponieważ jest on pępkiem świata :)

Tomasz Teluk: brak logiki

(7 pkt.)

Ekspert Insytutu Globalizacji w artykule dla "Egzorcysty" (sic!) próbował wyplenić z naszych umysłów wyniki badań naukowych, ale nie do końca mu się to udało. My bowiem wiemy, że logiczny związek pomiędzy koncentracjami gazów cieplarnianych a średnią temperaturą powierzchni Ziemi jest znany od ponad stu lat a związek pomiędzy antropogeniczną emisją dwutlenku węgla i wzrostem jego zawartości w atmosferze jest dobrze udowodniony. Wiemy też co nieco o czasach, kiedy koncentracje CO2 w atmosferze bywały większe niż dziś.

Ostatnie uzasadnienia

Klara Malinowska - 26-01-2015
...w artykule dla "Egzorcysty"... :D

Ireneusz Jabłoński: jesteśmy nieważni

(7 pkt.)

W jednej z porannych audycji radia TOK FM Ireneusz Jabłoński z Centrum Adama Smitha opowiadał o nieistniejącym raporcie, rzekomej nieistotności naszej cywilizacji oraz tajemniczym dwustuletnim cyklu. Czytaj więcej na ten temat.

Ostatnie uzasadnienia

Krystian Hasterok - 25-01-2015
pan ten reprezentuje Centrum im. Adama Smitha, a organizacja ta ma duży wpływ na odgrywające wiodącą, obecnie, rolę środowiska liberalne

Otylia Jędrzejczak: skłóceni naukowcy

(7 pkt.)

Jak z pewnością wie każdy czytelnik Nauki o klimacie, chociaż w nauce zdarzają się spory, to dawno już nie dotyczą one tak podstawowych faktów jak zmiana klimatu i jej związek z nadmiarem dwutlenku węgla w atmosferze. O ogólnym konsensusie w tej kwestii przeczytać można w naszym artykule. Niestety, kandydatka do Parlamentu Europejskiego nic na ten temat nie wiedziała.

Ostatnie uzasadnienia

Mariusz Zieliński - 30-01-2015
.

© Copyright 2018
Klimatyczna bzdura roku