Dominik Kolorz: zdania są podzielone

(7 pkt.)

Naukowcy są zgodni: ponad 97% prac naukowych na ten temat potwierdza, że globalne ocieplenie jest spowodowane działalnością człowieka. Jak sprawdzono w ostatnim roku, pozostałe na ogół zawierają błędy.

Mimo to, zgodnie ze strategią podsycania wątpliwości, wiele osób starało się w minionym roku podważać ten naukowy konsensus. Należał do nich Dominik Kolorz, przewodniczący Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność, komentujący negocjacje klimatyczne w Katowicach.

Uzasadnienia

Sylwia Sporysz - 26-01-2019 18:56
Uważam, że jeśli niemal wszyscy naukowcy są zgodni co do jednej tezy, to żaden jej przeciwnik nie ma prawa mówić że zdania są podzielone. Tym bardziej nie ma prawa mówić tego nienaukowiec, komentując szczyt klimatyczny szerokiej publiczności. To mydlenie oczu i populizm.
Kajetan Bielawski - 26-01-2019 12:57
Moim zdaniem wypowiedź ta jest szczególnie bzdurna, gdyż nie dotyczy wyłącznie jakiegoś szczególnego zagadnienia związanego ze zmianami klimatycznymi. Nie mówi na przykład o użyciu węgla, o zaletach drobnego (jak dla kogo...) wzrostu temperatury, wymysłach na temat NASA czy IPCC i tak dalej. Nie, bzdura ta sugeruje, że faktycznie wpływ człowieka na zmiany klimatyczne jest zupełnie niepewny. Autor próbuje wykazać, że jest to wielka niewiadoma, gdyż rzekomo wśród naukowców panuje chaos zamiast konsensusu. Stwierdzenie to uderza w podstawy dyskusji na temat jakże ważnego problemu.

© Copyright 2018
Klimatyczna bzdura roku