Krzysztof Rybiński: to się zdezaktualizuje!

(15 pkt.)

Ta wypowiedź pokazuje, że choć profesor Rybiński, ma rozległą wiedzę w obszarze ekonomii, to niestety ma słabe rozeznanie w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych. Jeśli naukowy opis zmiany klimatu i jej przyczyn jest nieprawdziwy, to to samo dotyczy większości naszej wiedzy naukowej. Więcej.

Uzasadnienia

Witold Rudnicki - 28-01-2015 12:16
W przeciwieństwie do pozostałych bzdur, tę wypowiadał naukowiec. Niestety, jak widać nie zdaje sobie on sprawy, że istnieją nauki nieco solidniej badające rzeczywistość niż ekonomia. Zresztą, na tej ostatniej prof. Rybiński też zdaje się nie zna się zbyt dobrze - patrz trafność jego przepowiedni w sprawie euro.
Bartosz Chroł - 28-01-2015 11:50
Jeśli profesor ekonomii w taki sposób dewaluuje wartość nauki, to powienien się poważnie zastanowić nad sensem własnego zawodu. Większość wymienionych tu osób przyzwycziła nas do plecenia bzdur, ale w przypadku naukowca, jaki mieni się Pan Rybiński, zasługuje to na szczególne potępienie.
Maciek Psych Smykowski - 25-01-2015 11:00
Rozumiem, że kiepscy politycy i dziennikarze nie myślą, nim coś powiedzą. Jednakże od człowieka z tytułem profesora oczekuję myslenia i sprawdzania wiadomości.
Agnieszka Sowa - 24-01-2015 10:41
Najgłupsze i najbardziej absurdalne porównanie.. Przede wszystkim poprzez łączenie racjonalnej nauki z mistyczną religią. Mnie jako naukowcowi najbardziej się to nie podoba.
Oskar Kulik - 23-01-2015 16:02
Negacja nauki tam gdzie jest to najwygodniejsze.
Marta Pająk - 22-01-2015 13:35
Wybór jest trudny. Ta bzdura jest wg mnie najbardziej krzywdząca ze wszystkich, bo mało, że jej autor twierdzi nieprawdę, to ponadto atakuje ludzi, mówiących o tym problemie, w sposób niemerytoryczny...(w moim odczuciu najgłupszy z możliwych, tylko nie wiem, jak to ubrać w eleganckie słowa).
Piotr Graczyk - 21-01-2015 10:48
Profesor Rybiński podważa sens nauki w całości, przyrównując ją do religii. Według niego, fakty nie mają żadnego znaczenia, bo mogą one posłużyć do potwierdzenia dowolnej, odpowiadającej aktualnym potrzebom teorii. Ta nihilistyczna postawa prof. Rybińskiego staje się zrozumiała biorąc pod uwagę fakt, że na co dzień ma on do czynienia z teoriami ekonomii.

© Copyright 2018
Klimatyczna bzdura roku