Leszek Marks: nieważny CO2

(11 pkt.)

Profesor Leszek Marks (geolog) ma już sporą renomę, jeśli chodzi o rozpowszechnianie wątpliwości w sprawie globalnego ocieplenia i jego przyczyn [1, 2, 3, 4]. Tym razem rolę dwutlenku węgla w zmianie klimatu negował w wywiadzie dla Nowej Konfederacji. Tymczasem o tym, że to właśnie wzrostowi koncentracji tego gazu zawdzięczamy obecnie obserwowane ocieplenie świadczy wiele niezależnych dowodów. Na stronie Nauki o klimacie znajdziecie obszerny komentarz do stwierdzeń wygłoszonych przez profesora.

Uzasadnienia

Sandra Roćko - 20-01-2017 15:26
Właśnie słucham audycji w Radiowej Czwórce. Tam Pan profesor powtarza swoją rację - "Nie ma twardych dowodów, że globalne ocieplenie jest spowodowane działalnością człowieka". Przykro słyszeć takie słowa od profesora geologii na uczelni wyższej(a nie dziennikarza, czy kulturoznawcy). W wywiadzie(a nawet w audycji) Pan profesor wielokrotnie posługiwał się faktami, żeby opierać później na nich swoje przekonania. Stąd mój głos...
Joanna Lenart - 20-01-2017 14:34
Mój głos z sympatii do Pana Profesora. Wieloletnie starania powinny być uhonorowane nieco wyższą pozycją w rankingu. A poza tym trochę głupio żeby naukowiec, profesor na zacnej uczelni spektakularnie przegrywał z jakimiś dziennikarzami czy politykami.

© Copyright 2018
Klimatyczna bzdura roku