Łukasz Bąk: mordercze krowy

(19 pkt.)

Ziemia rzeczywiście „przetrwała 4,5 mld lat, przechodząc w tym czasie wielokrotnie przez epoki zlodowacenia i ocieplenia klimatu”, ale nie spotkaliśmy nikogo, kto by twierdził, że powodowana przez nas zmiana klimatu „będzie w stanie zabić [Ziemię] w kilka sekund”. Co nie znaczy, że obędzie się bez konsekwencji. Bardzo poważnych konsekwencji. Co więcej, chociaż emisje gazów cieplarnianych związanych z hodowlą zwierząt to poważna sprawa, to nie da się winą za nie obciążać krów samych w sobie, co opisujemy dokładnie w osobnym tekście. Na naszej stronie przeczytasz również obszerny komentarz do artykułu redaktora Bąka.

Uzasadnienia

Kamila Żelazowska - 26-01-2016 09:40
Nazwanie naukowców badających globalne ocieplenie oraz osób, które martwią się o jego wpływ na Ziemię i chcą z nim walczyć "megalomanami" zadecydowało, że to ten pan dostaje mój głos.
Ariana Ślepko - 25-01-2016 20:21
W alternatywnym świecie krowy prowadzą gospodarstwa. Do pracy podążają autami, rezygnując z transportu zbiorowego. Codziennie tworzą nowe elektrownie spalające węgiel, a swoimi najnowszymi samolotami lecą ścinać lasy. Wpływają na emisję gazów cieplarnianych oraz aerozoli siarkowych. Krowom jest bardzo przykro, że zabijają naszą planetę, ale są tego świadome, gdyż nawet te najbardziej zabiegane i pogrążone w długach uświadamiają sobie, że to właśnie one tworzą cześć natury i to właśnie one mają na nią wpływ. Osiągają nawet taki stopień świadomości, że powracając na łąki na codzienny wypas, informują ludzi, jak bardzo-teraz my wpływamy na świat. Ale czy posłuchamy głosu krów?
Piotr Kaczmarski - 16-01-2016 11:06
Chyba najzabawniejsza wypowiedź z tego zbioru. Chociaż brakuje mi wypowiedzi JKM którą wygłosił w 2010 po katastrofie Exxon, iż golfsztrom zanika... No ale to w końcu wypowiedzi z 2015 ....
Krzysztof Wychowałek - 15-01-2016 15:36
Ucieszyło mnie sformułowanie "zabić Ziemię". Nasza planeta oczywiście w ciągu miliardów lat przechodziła rozmaite zmiany i dlatego nie ma już nami np. dinozaurów. Mam nadzieję, że pan Bąk podzieli ich los.

© Copyright 2018
Klimatyczna bzdura roku