Polskie Lobby Przemysłowe: alternatywna rzeczywistość

(31 pkt.)

Podczas konferencji Zespołu Surowców i Energii pt. „Polityka klimatyczna: globalnie i regionalnie” eksperci Polskiego Lobby Przemysłowego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego przedstawili całą listę zdumiewających stwierdzeń na temat klimatu i dwutlenku węgla. Według nich dwutlenek węgla nie jest gazem cieplarnianym (chociaż nauka nie ma co do tego wątpliwości od ponad stu lat) a wahania koncentracji CO2 w cyklu rocznym oznacza, że nie rosną one z roku na rok (jako komentarz proponujemy doskonałą animację NOAA). Więcej na temat opinii PLP przeczytasz na naszej stronie.

 

Uzasadnienia

Danuta Bro - 27-01-2016 21:24
Oni twierdzą, parafrazując klasyka, że czarne nie jest czarne, a białe nie jest białe
Martyna Walker - 27-01-2016 20:04
Dobrze by było gdyby ludzie, którzy oddziałują na tworzone w Polsce akty prawe zostali wyróżnieni w tym konkursie.
Magdalena Dudzińska - 24-01-2016 19:51
Na liście są większe kwiatki powodujące płacz lub oplucie ekranu, ale lobby może mieć wpływ na więcej ludzi, dlatego w pełni zasługują na publiczne wymianie i dokształcenie.
Rafał Będźkowski - 23-01-2016 19:29
Tak cyniczny przejaw lobbystycznego trzymania się opcji węgla w energetyce powinien zostać napiętnowany, by pokazać, jak groźna w długofalowych skutkach potrafi być opinia opłaconego specjalisty.
Krzysztof Staeven - 20-01-2016 21:57
Trudno znaleźć większą bzdurę (choć jest tu garść innych ciekawych propozycji). Skoro można zaprzeczać oczywistym i podstawowym faktom, które powinny być znane każdemu uczniowi kończącemu szkołę podstawową (a z pewnością gimnazjum), to wymyśleć można każdą dowolną bzdurę. Jak widać PLP jest tak zdesperowane w obronie węglowego status quo, że nie potrafi nawet przedstawić trudniejszych do zbicia argumentów niż twierdzenie, że CO2 nie jest gazem cieplarnianym. O poziomie merytorycznym świadczą zaś "argumenty" przedstawiane przez przedstawicieli owego lobby, którzy zamiast twardych danych odwołują się do pseudonaukowej publicystyki. Rozmawianie na tym poziomie to próba dyskutowania współcześnie o tym, czy może jednak to Ziemia jest w centrum wszechświata. No cóż....
Sylwester Kraśnicki - 18-01-2016 12:25
Zawsze niebezpieczne jest, kiedy osoby o specjalistycznym wykształceniu wypowiadają się o nieznanych im kwestiach w absurdalny sposób, ponieważ w oparciu o to podejmowane są absurdalne decyzje.
Mariusz Raczyński - 15-01-2016 11:34
Takie stwierdzenie, to już trudno nazwać bzdurą. To jest bezczelne wciskanie ludziom kłamstwa w celu odniesienia korzyści materialnych. Ludzie, którzy emitują te kłamstwa nie mają żadnych zasad, to moralne zera.
Michał Kowalczyk - 14-01-2016 23:39
Zdania wypowiedziane przez PLP to oczywiste bzdury. Nie zaprzeczają nawet jakimś doniesieniom naukowym ostatnich lat, a są sprzeczne z podstawami naszej naukowej wiedzy o procesach zachodzących w atmosferze. Uważam, że ta nagroda należy się PLP z jednego jeszcze powodu. Osobiście nie wierzę w to, że ci ludzie są aż takimi ignorantami by nie zdawać sobie sprawy z tego jak ich wypowiedzi mijają się z rzeczywistością. Uważam, że mówią tak by - pomimo naukowej wiedzy jaką mamy, która stawia przed nami największe wyzwanie w historii cywilizacji - chronić swoje prywatne interesy poprzez sianie informacyjnego chaosu. Ta nagroda należy się tej organizacji, gdyż powinniśmy pokazać, że nie ma zgody na zakłamywanie rzeczywistości w imię ekonomicznego interesu wąskiej grupy przedsiębiorców.

© Copyright 2018
Klimatyczna bzdura roku