Władysław Mielczarski: nie wiadomo co, nie wiadomo jak

(5 pkt.)

wywiadzie opublikowanym przez Biznes Alert profesor Mielczarski wpisał się w nurt fabrykowania wątpliwości. Wbrew jego słowom wiadomo, co należy zrobić, by zatrzymać zmianę klimatu a nawet - jak szybko należy to zrobić. Jeśli chcemy z prawdopodobieństwem 66% ograniczyć ocieplenie do 2°C, powinniśmy zmniejszyć antropogeniczne emisje CO2 do zera mniej więcej do połowy stulecia.

Aha, i jeśli porozumienie paryskie można uznać za coś, na co "zgadzają się wszyscy", to mowa w nim o zatrzymaniu ocieplania poniżej progu 2 ºC względem epoki przedprzemysłowej. Jak można przeczytać w ostatnim raporcie IPCC, w latach 1880-2012 globalna średnia temperatra powierzchni Ziemi wzrosła już o 0,85ºC.

Więcej na temat tez profesora Mielczarskiego przeczytacie w naszym artykule.

Uzasadnienia

Paweł Toś - 23-01-2017 18:11
Ależ dobrze wiadomo, tylko jedynie niektórzy nie są w stanie dopuścić do siebie świadomości, że jest to z jednej strony tak proste, a z drugiej wymaga niestety pewnych wyrzeczeń.
Franek Wojciechowicz - 15-01-2017 22:07
Nie ma gorszego i groźniejszego poglądu. Mimo wszystko większość osób zgadza się mniej lub bardziej z problemem globalnego ocieplenia. Teraz trzeba zrobić wszystko, by ta wiedza przełożyła się na jasne i zdecydowanie działanie. Świetnie wiemy jakie mamy możliwości i narzędzia by przeciwdziałać globalnemu ociepleniu; sugerowanie że jest inaczej prowadzi do utrzymania obecnego stanu rzeczy i sprowadza katastrofę na nas wszystkich. Gdy inne wypowiedzi są po prostu niedorzeczne, ta zakłada że mimo naszej wiedzy należy siedzieć z założonymi rękoma i nic nie robić.
Le Voir - 14-01-2017 13:51
Znamy metody walki z ociepleniem klimatu, wiemy co go powoduje i możemy to zatrzymać... Poza tym ta wypowiedź brzmi jak próba szukania uzasadnienia dla swojego lenistwa. "Nie chce mi się walczyć z ociepleniem klimatu to powiem że nie ma metod na walkę z nim"

© Copyright 2018
Klimatyczna bzdura roku